• Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/95802915423/?fref=ts
ANA MENU
UFO VİDEOLARI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret342611
ORİON - MUFON


ORİON UFO RESEARCH CENTER(MUFON) MUTUAL UFO NETWORKDÜNYA UFO GÜNÜ 2016

2 Temmuz 2016 Dünya UFO Günümüz Kutlu Olsun

BÜYÜK TEKNOLOJİYE SAHİP VARLIKLAR DAHA ÖNCE DÜNYAMIZDA YAŞAMIŞ OLABİLİR.

Dünyamız daha önceleri dünyadışı medeniyetlere ev sahipliği mi yaptı...

   Günümüz bazı bilim adamları dünyamız içerisinde bulunan yüksek medeniyet ve teknoloji izlerinin insandan önce dünyamızda koloniler kurmuş dünyadışı varlıkların kalıntıları olabileceklerini düşünüyorlar.

   Sera etkisinden çok önceleri yaşanılır bir halde bulunan Venüs, Mars, ve benzeri gezegenlerde yer alan bazı şuurlu yüksek teknolojiye sahip medeniyetlerin hayatta kalabilmek ve soylarını sürdürmek üzere dünyamızda yeni yaşam alanları kurmuş olmaları oldukça büyük bir olasılık.    Gezegenimiz üzerinde bulunan birçok medeniyet ve bunlardan arta kalan ileri teknoloji ile oluşturulmuş eserlerin her biri bunun birer kanıtı gibi adeta. Gün geçmiyor ki arkeologlar ve bilim insanları yeni açıklanamayan keşiflerde bulunmasınlar. Bugün bile halen tam bir sır niteliği taşıyan sayısız parça eser bilim insanları tarafından incelenip bir açıklama getirilmeye çalışılmakta.

   Dünyamız da en çok merak edilen soruların başında Evrende yalnız olup olmadığımız sorusu gelmektedir. Türümüz acaba evrende ilk ve tek mi? Yaşam olma olasılığı yüksek gezegenler sadece bizim gezegenimiz mi?  Bu sorular insanoğlunun ilk varoluşundan beri akılları meşgul etmiş ve insanoğlunu derin araştırmalara sürüklemiştir.

   Bir bilim insanı bu sorulardan bazılarına cevap bulduğuna inanıyor.   Pensilvanya Eyalet Üniversitesi astrofizik ve astronomi bölümü asistanı Jason Wright'a göre soruların yanıtı evet.

   “Şuan yapılan tüm uzay görevleri aslında güneş sistemimiz içerisinde yaşam bulmayı amaçlayan projeler. Ve ben bir bilim insanı olarak güneş sistemimiz içerisinde yüksek oranda şuurlu varlık grubunun bulunduğuna ve onları bulmaya çok yaklaştığımıza inanıyorum” diyor.

   Profesör Wright; üstün teknolojiye sahip medeniyetlerin bir zamanlar güneş sistemimizde yaşamış olabileceğine ve sonradan bir takım sebeplerle buradan ayrıldıklarını düşünüyorum. Bu düşüncemi destekleyecek çokça kanıt mevcut diyerek sözlerine şunları ekliyor.

   “Önceki Yerli Teknolojik Türler” başlıklı çalışmasında Profesör Wright, eski yabancı medeniyetlerin dünyamıza gelmelerinden önce Mars ve Venüs de yaşadıklarını düşünüyorum.
Tahminlerime göre bu zeki yaşam formları dünyamızdan 450 milyon yıl önceki büyük patlamadan beri bizimleler. Bu yüzden çok eski kayaçlar arasında çeşitli organizmalar ve tek hücreli oluşumlara rastlıyoruz.
 
   Ortalıkta çok fazla yapı ve eser bulamamamız bu medeniyetlerin çok eskilerde var olduklarından ve daha sonra buradan uzaklaştıklarında her şeyin zaman içerisinde yok olup gittiğinden kaynaklanıyor. Bilindiği üzere dünyamız çok fazla evrim ve dönüşüm yaşadı ve halen yaşamakta. Bu yüzden çok kıymetli izler zaman içerisinde silinmiş olabilirler.


 
   Ayrıca Profesör Wright şuan dünyamız üzerinde bulamadığımız bazı izlerin zaman içerisinde Mars’a ve Venüs’e yapılacak insanlı seyahatler sonunda açıkça görüleceğini iddia ediyor.
 
   Profesör Wright, çalışmada şunları da söylüyor;
 
   "Yüzeylerinin altında gömülü olan yapılar, yapay yapılarının tamamen ortadan kaldırıldığı kadar şiddetli bir çarpışmaya maruz kalmadıkça hayatta kalabilir ve keşfedilebilirler. Sadece onları yok etmek onları işe yaramaz hale getirecektir, ancak yine de tanınabilir bir şekilde teknolojik olabilirler. Bu cisimler üzerindeki yerleşimlerin ya da üslerin çeşitli nedenlerle yüzeyin altında inşa edilmiş olacağını ve bu nedenle bugün hala keşfedilebileceğini tahmin edebiliriz. "
 
   Çok tartışmalı bir konu hakkında araştırmalar da ve açıklamalarda bulunan Prof. Wright, günümüzde uzay arkeolojisinin giderek büyüyen alanının bir gün "eski yabancıların" kanıtlarını ortaya çıkaracağına gönülden inanıyor.
 
   Profesör Wright’ın belirttiği gibi, eski Mars'ın yüzeyinde muhtemelen sıvı yüzey suları vardı ve yaşanabilir bir haldeydi. Bu nedenle, Güneş Sistemi dünya dışı yaşamın izlerini bulabilmenin en olası yer olduğu düşündürmekte. Dünyamız, belki de daha önceleri yerli bir teknolojik tür için muhtemelen bir ev sahipliği yapmıştır.
 
   "Bu keşifler uzayda insan eserlerinin araştırılmasını, bulunmasını ve yorumlanmasını içeren alan arkeolojisinin gelişen alanının araçlarını kullanarak ortaya çıkabilir. Belki de muhtemelen, gezegen yüzeylerinin jeolojisini incelemek için kullanılan görüntü ve yeraltı radarı, gömülü yapıların izlerini veya diğer eserleri ortaya koyabilir "diye belirtiyor Profesör Wright.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   729 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın