• Anasayfa
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/95802915423/?fref=ts
ANA MENU
UFO VİDEOLARI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret343040
ORİON - MUFON


ORİON UFO RESEARCH CENTER(MUFON) MUTUAL UFO NETWORKDÜNYA UFO GÜNÜ 2016

2 Temmuz 2016 Dünya UFO Günümüz Kutlu Olsun

BOKSUN EFSANE İSMİ MUHAMMED ALİ VE UFO GÖZLEMLERİ

Boksun efsane ismi Muhammed Ali yaşamı boyunca 15 e yakın UFO gözlemi yaşadı...

MUHAMMED ALİ CLAY VE UFO GÖZLEMLERİ
 
   Sayısız başarıları olan Muhammed Ali kardeşinin de etkisiyle, son boks müsabakasını kaybetmesiyle beraber toplumun hafızasında unutulmaz izler bıraktı. 20. yüzyılın tartışmalı en gözde spor ikonu olmasına ek olarak, Ali’nin unvanı dobralığını ve dini inancı dâhil olmak üzere özel hayatı, çeşitli sihirbazlık numaralarına olan yatkınlığı politik görüşleri kutuplaştırmasıyla da tanındı.
 
   Muhammed Ali’nin Ufolarla alakalı birkaç gözleme hem kendi başına hem de arkadaşlarıyla beraber tanıklık ettiğini iddia etmesinden o dönemlerde daha az bilinen ne olabilir ki? Ali’nin gökyüzünde gördüğünü iddia ettiği bu garip gözlemlerin ilki o zamanlar antrenörlerinden biriyle beraber sabah erken saatlerde parlak göz alıcı bir nesneyi tarif ettiği 1970 de meydana geldi.


 
   Çoğu zaman koşarken yaptığım gibi başımı güneşin doğduğu ufka doğru kaldırdım ve gözle görünmeyen bir ipliğe asılıymış gibi duran parlak bir ışık üzerimizde uçuyordu. İlk önce bunu helikopterden atılan uyarı ışığı gibi düşünmüştüm diye açıkladı, Ali devam ederek ' ama bir müddet sonra benzer bir nesne önümüzden geçti. İkinci Ufo’nun ışıltılı kırmızı bir kuyruğu vardı. Yakınımda duran antrenörüme onu işaret ettim. Onların ufuk çizgisinin ötesinden yaklaşmalarını ve yavaşça 15 dakika içerisinde ufkun öte tarafına geçişlerini seyrettik. Gördüklerimi tanımlayacak en güzel şey yuvarlak ve büyük olduklarını söylemek olur. Ali daha sonra aynı gece Newark Havalimanına iniş yapmakta olan bir pilotun da dahil olduğu başka UFO görüntüleri olduğunu fark ettiğini söylüyor.


 
   Clay : (Önceki Cassius Clay ismi mahkemeyle değiştirilen ) Ali'nin gördükleri La Guardia Havaalanına o sırada gönderilen sayısız raporla birçok kişi tarafından da rapor edildi. Bu olay yalnızca Ali'nin bilinmeyen bir nesneyle etkileşimi olamazdı, ancak başka bir olayda bir boksçu bir gece arabasının üzerinden geçen sigara biçimli büyük bir nesne gördüğünü belirtti. En yakın görüntü puro biçiminde bir uzay gemisinin bir araba üzerinde kısa süreli uçarken, ben kuzeyde New Jersey Turnpike'e doğru yolculuk yapmaktaydım. O ne görüntüydü ama! Dolunay ışığında yolun kaldırımları üzerinden geçerken Ufo’nun gölgesini görebiliyorduk.
 
   Araştırmacı Timoty Green Beckley, Ali ile beraber ondan önceki sabah New York Central Park'ta olanların bir şahidi olan bir boksörün de katılımıyla, şampiyonun Ufo görüntüleri konulu bir röportaj yapabildi. Bloğundaki makalede o sabah Ali'nin başına gelen hikâyeyi çalıştığı New York da ki salonuna kadar birkaç yolculuğunu da içine alarak tekrar ele aldı.   Timoty Green Beckley: Ali ile garip puro biçimli alışılmadık ikinci görüntü hakkında bu buluşmalar esnasında, Ali anlattı: İlk önce bu gelip geçici parıltının göklerde parlayan kuzey yıldızı olduğunu düşünmüştüm. Ancak birkaç dakika içerisinde olağanın dışında bir şey izlemekte olduğumu söyleyebilirdim. Gözlerimi tam kırpmadan, bu ışık buradaki vadinin tam üzerinde olan dağlara doğru yansıdı. Rüya görmediğimi anlayabiliyordum. Elbette, ahh tam buradaydı işte. Bu bahsettiğimiz büyük gemilerden biri olmalıydı. Ufo canlandı ve iki ucu belirgin değildi ama puro biçimli bir şekle büründü. Herhangi bir pencere veya benzeri bir şey göremedim ama gemide birilerinin olması gerektiğinden emindim.
 
   Bir sonraki geceki olayda, daha önceleri Ali'nin Ufolarından birini canlı bir obje gibi onu resmettiğini söyleyen daha şüpheci arkadaşlarından, menajeri Gene Kilroy ve Ali aynı uzay gemisini bir kez daha gözlemledi. Ancak Ali'ye katılan ve tekrar ortaya çıkan Ufo’yu gözlemledikleri ikinci gece onun konu hakkındaki fikirlerini değiştirmeye sevk etti.
 


   O gece kampın üzerinde beliren alışılmamış ama güçlü bir obje vardı. Yukarı baktım ve yıldızlar arasında bir gidip bir gelen Ufo tarzı bu şeyi gördüm. Bu manzara Ufolarla alakalı önceki fikrimi değiştirdi. Ali ve yardımcılarının yıllarca varlığını gördüklerini iddia ettikleri nesnelerin tümünün ne olduklarını tanımlamak zordu. Buna karşın içinde bulundukları izlenim çok açıktı. Ali daha geniş ve manevi inancıyla açık bir şekilde sunumunu yaptığı bir konu üzerinde ilgi ve meraka kapılmıştı. Berkley ile Ali'nin katıldığı daha önceki bir röportajı esnasında, bu yazarın Ali'nin Ufo konusuna itilmiş gibi görüldüğünü anlattı. Daha sonra Nation of Islam okulundaki din hocaları tarafından Ali'nin bu konudaki inancının onun dini metinlerde Ufoları araştırmasından ileri geldiği iddia edildi.
 
   Tüm bunlarla beraber, Muhammet Ali hayatı boyunca 16 kez Ufo gördüğünü iddia edecekti. Daha sonraları tartışmalı biçimde Amerikan tarihi ve kültüründeki en geniş ölçüde tanınmış spor yıldızının en bariz Ufo görüntülerine şahit olması da muhtemeldi.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   439 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın